Môj príbeh z nemocnice

Komentáre

Komentar: 
Dobrý večer, aj ja som v 28 rokoch dostala NCPM- AV malformáciu mozgu s pravostranným ochrnutím a operáciou hlavy. Moja dcéra mala 2 a pól roka a bola som s ňou na materskej dovolenke. Aj keď som poctivo rehabilitovala, poctivo som chodila na liečenia, aj tak mi ostali trvalé následky, slabosť pravej strany tela a spazmus na nohe. Až v roku 2015 som absolvovala neurorehabilitácie v ADELI, kde sa mi čiastočne uvoľnil spazmus, zlepšila sa hybnosť nohy a zlepšila sa stabilita. Dostávala sok kyslíkovú terapiu, a cvičenie v špeciálnych oblekoch, ktoré ma posunuli ďalej. Ďalej som absolvovala neurorehabilitácie v POSSIBILITAS, kde som tiež dostávala kyslíkovú terapiu a cvičenie v špecialnych oblekoch. Už aj v Bratislave otvorili takéto neurorehabilitačné centrum SVETIELKO v Petržalke. Môžem iba každému doporučiť hneď, čo najskôr absolvovať tieto špeciálne neurorehabilitácie po NCPM, ktorými je možnosť sa rýchlejšie dostať z následkov.

Komentar: 
ja by som rad odporucil vyrobok NURAID od sanomedu, jednoznacne najlepsia volba aku sme mohli urobit ked sme kupili otcovi po CMP, jeho stav sa naozaj zlepsoval rychlejsie. odporucam vsetkym

Komentar: 
Dakujeme za odporucenie

Komentar: 
Dobrý deň. Pri každom čítaní a prežívaní a prežití CMP ma mrazí. S porážkou nie su žiadne žarty a je to tažká životná skusenosť pre všetkých členov rodiny. Moja mama mala ťažkú porážku v 2007 roku a krásne sa z toho dostala. Nerada na to obdobie spomínam, ale zázraky sa dejú. Myslela som, že ked našu rodinu už čosi také postretlo, môžme byť akosi v kľude, ale 12.4.2019 som mala krvácanie do mozgu ja. Ja mladá 39 ročná športovo aktívna mama od troch detí. Na pohotovosť ma donútila ísť silná bolesť hlavy - neskutočne silná a som rada, že príjem a CT v Liptovskom Mikuláši prebehol tak rýchlo, tiež mi zprvu nepovedali čo mi vlastne je - chleli ma chrániť a potrebovali, aby som bola v maximálnom kľude. Tak som bola unavená, že som to vlastne všetko prespala. V mojom mozgu, hlboko v ľavej hemisfére našli AV malformáciu (patologický nález) s ktorou žijem od mala. Moja AV malformácia je strednej veľkosti (3.2x1.8mm) a cez svoje oslabene steny mi spustila krvácanie - slabé krvácanie do mozgu. Som v poriadku, teraz je moja malformácia ožiarená gama nožom, pretože iná liečba v mojom prípade nie je možná. Stále som v pod hrozbou ďaľšieho krvácania a tak to ostáva po dobu troch rokov do ďaľšej kontrolnej angiografie. Mala som šťastie v neštastí. Aj ked mám občas v sebe hnev a strach - som šťastná, som živá a plne funkčná. Na fb som vytvorila uzavretú skupinu AV malformácia. Je dôložité sa vzajomne podporovať a motivotať. Pani Alžbeta - držím Vám všetky prsty - ste bojovníčka!!

Komentar: 
Kazdy jeden z nas, ktori prekonali CMP sme bojovnic - NEPORAZENI. Vasu skupinu budem sledovat a podporovat!!!

Pridať nový komentár

Napíšte svoj komentár.